Z jakimi kłopotami trudno jest sobie poradzić samodzielnie? Kiedy potrzebne jest wsparcie drugiej osoby?

Posted on 23/02/2017 7:57am

Każdemu zdarza się wpaść w kłopoty różnego rodzaju. Z niektórych z tego typu sytuacji da się wyjść samemu po pewnym czasie. Natomiast zdarzają się sytuacje, kiedy konieczna jest pomoc osób trzecich.

Kogoś, kto wesprze nas w trudnym czasie.


najnowszy wpis
Author: Kaushik Narasimhan
Source: http://www.flickr.com
Przykładem tego rodzaju sytuacji są uzależnienia. Niestety, wszak każdej osobie może się to przytrafić. Nawet gdy zdaje nam się, że jest to niemożliwe, to niestety nie możemy mieć takiej pewności. Wystarczy strata kogoś bliskiego, by zatracić grunt pod nogami i popaść w kłopoty. Tak też często zaczyna się taki kiepski scenariusz, jaki jest udziałem wielu osób. W przypadku uzależnienia właściwie nie da się wyjść z takich kłopotów na własną rękę. Przykładowo leczenie narkomanii jest ogromnie trudne. Już sam detoks jest czymś niewyobrażalnym, a co dopiero powstrzymanie się potem od nie brania środków odurzających. Najgorsze jest to, iż narkomanem pozostaje się już do końca życia, z tego względu jest to nieustanna walka z samym sobą.


Ośrodki leczenia uzależnień pełne są osób, jakie już któryś raz starają się wyjść z nałogu- centrum Bądź Wolny. Powroty wszak zdarzają się dość często, szczególnie gdy chodzi o narkotyki, jakie są bardzo uzależniające i kiedy już się w narkotyki wpadnie to proces wychodzenia jest długi. Leczenie alkoholików również nie jest proste, a częstość występowania tego rodzaju kłopotów jest bardzo duża.Posiadanie bliskiej osoby, kogoś kto nam kibicuje to klucz do wyjścia z nałogu. Wiedzą o tym dobrze osoby, jakie mają to szczęście, że właśnie takich ludzi mają u swego boku. To niezmiernie wspomaga osobie walczącej z uzależnieniem.

Tags: czas, konie, życie, proces, osoby