Światło w tunelu, czyli korzystny wpływ światła na leczenie depresji

Posted on 03/07/2015 9:01am

Depresja jest schorzeniem cywilizacyjnym. Ciągły stres, nawał pracy, życie w pędzie powodują to, że czasem gubimy chęć do dalszego funkcjonowania. Depresja jest okrutną towarzyszką. Jeśli raz się z nią zetkniemy, nie będzie chciała nas opuścić.

lampy antydepresyjne - ILUMINA
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Choć wiele osób nadużywa terminu „depresja”, dużo ludzi musi nauczyć się z nią funkcjonować. To niezwykle ciężkie zadanie. Wszechobecna niechęć potęgują jedynie zaburzenia woli. Polegają one na dużej trudności w podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji. Poza tym, chory na depresję ma niską samoocenę. Myśli o sobie wyłącznie w krytyczny sposób. Nie widzi pozytywów. Traci na wadze, budzi się kilka godzin wcześniej niż zwykle, ciągle się lęka. Trwa w tzw. gotowości lękowej. Pozostałych objawów tej wyniszczającej choroby jest bardzo dużo. Czy jest jakaś szansa dla chorych? Czy mimo częstej fobii społecznej może się pojawić światełko w tunelu? Szanse na całkowite wyleczenie są nieduże, natomiast można wpłynąć na poprawę stanu zdrowia pacjenta.lampy do światłoterapi - ILUMINA
Author: Ryan Moomey
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej znanych sposobów jest leczenie depresji światłem (lampy na depresję w dobrej cenie na ilumina.pl). Jest to niezwykle stara metoda. Podobno pozytywnie wpływa na osoby chore światło dzienne. W zależności od poziomu zaawansowania depresji, trzeba prowadzić terapię, która trwa od pół godziny do trzech godzin na dobę. Efekty terapii powinny być widoczne już po kilku dniach. Zazwyczaj leczenie depresji światłem przynosi polepszenie w ciągu siedmiu dni. Jeżeli nie skutkuje, koniecznością jest przepisanie leków psychotropowych. Jeżeli chory ma problemy z narządem wzroku, trzeba całkowicie zrezygnować z tego typu leczenia (producent lamp do światłoterapii Ilumina). W jaki sposób pomóc osobie cierpiącej na depresję? Pójdźmy na spacer, najlepiej w okolicach południa.Niektórzy utrzymują, że patrzenie w niebo przynosi rezultaty podobne do tych, które powoduje leczenie depresji światłem. Ta okrutna choroba zbiera coraz szersze plony.

By nie wpaść w jej sidła, musimy nauczyć się doceniać małe rzeczy. Pozytywne podejście do świata w myśl zasady „Nie dać się zwariować” jest najważniejsze. Nauczmy się zadania służbowe zostawiać w miejscu pracy. Wykreujmy swój prywatny świat, do jakiego będą wpuszczani znajomi, przyjaciele i rodzina. Napiszmy na bramie do niego: „Problemom wstęp wzbroniony.

Tags: terapia, leki, depresja, chory