Rehabilitacja w domu czy lepiej pod okiem specjalisty? Zalety i wady obu pomysłów

Posted on 07/02/2017 11:54am

Jeśli uległeś jakiejś kontuzji czy wypadkowi i musisz się rehabilitować, wówczas oczywiście powinieneś rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitowanie w zaciszu własnego domu czy lepiej wykonywać wszystkie ćwiczenia pod okiem specjalisty.
Dzisiaj przedstawiamy plusy i minusy obu pomysłów, co bez wątpienia bardzo pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem specjalisty


Jeżeli chcesz się dowiedzieć dokładnie, do czego służą konkretne urządzenia, jak odpowiednio wykonywać poszczególne ćwiczenia i czy w Twoim wypadku pasy neoprenowe (opublikował) będą najlepszym rozwiązaniem czy lepiej powinieneś z nich zrezygnować, na pewno musisz najpierw umówić się na kilka wizyt o fachowego rehabilitanta. Wtedy dowiesz się, jaki będzie dobry dla Ciebie plan postępowania, a jednocześnie unikniesz różnego rodzaju problemów.


Zakupy w hipermarkecie
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w domu


szkolenie
Author: JeffWicklein
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj na ćwiczenie w domu decydują się osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a równocześnie nie przepadają za ogromnymi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze bez wątpienia są rowery treningowe (idź na mój blog), które można postawić sobie przykładowo w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.


Co wybrać?


Ostateczny wybór bez wątpienia należy wyłącznie do Ciebie - najważniejsze jednak, żebyś zwyczajnie ćwiczył, obojętne gdzie.

Więcej na stronie spokey.pl


Najlepiej będzie jeśli na początku udasz się do profesjonalisty, który powie Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne czy inne maszyny w Twej rehabilitacji, a następnie będziesz ćwiczył zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swojego domu, raz na pewien czas wyłącznie kontrolując zrobione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.

Tags: rower, salon, rowery, sposób