Przyjęcie dla przyjaciół - w ogródku czy też w mieszkaniu z pysznymi potrawami

Posted on 08/09/2015 4:29pm

Zapraszając przyjaciół do własnego mieszkania nie można zapomnieć o przygotowaniu smacznego posiłku oraz drinków. Grono przyjaciół zdecydowanie lepiej będzie się bawić gdy rozmowie będą towarzyszyły przekąski. Jeśli nie mamy zbyt dużego talentu kulinarnego możemy skorzystać ze stron internetowych z przepisami.


W domu czy w ogrodzie?

Organizując spotkanie z najbliższymi należy wziąć pod uwagę żywnościowe preferencje gości. Dużym nietaktem będzie podanie jedynie takich dań, których gość nie może zjeść przykładowo z powodu alergii. Warto jest wcześniej zapytać czego nie lubią lub nie mogą spożywać nasi znajomi bądź czy możemy proponować im alkoholowe drinki. Zimową porą i późną jesienią nie mamy zbyt dużego wyboru co do miejsca usytuowania gości, bowiem na zewnątrz panują ujemne temperatury. Latem i na wiosnę mamy duże pole do działania. Możemy ugościć znajomych w mieszkaniu, na balkonie czy też w ogródku. Warto zainwestować w dobrego grilla by móc się delektować pysznymi posiłkami w ogródku.

Przyjęcia na łonie natury

wyśmienita sałatka do grilla
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Grillowanie jest jedną z lepszych form przyrządzania dań. Składniki nie nasiąkają tłuszczem po smażeniu, ani nie będą pozbawiane mnóstwa wartościowych substancji jak w przypadku długotrwałego gotowania. Jedyną wadą takiego sposobu gotowania jest dym, który w przypadku grilla węglowego czasami może dać we znaki i za bardzo zmieniać smak potraw. Żeby posiłek nie był zbyt tłusty i ciężkostrawny możemy urozmaicić posiłek innymi daniami. Sałatka do grilla ze świeżych owoców będzie świetnym sposobem by zrównoważyć posiłek. Również grillowane owoce można grillować tak, by potem zaserwować je w formie deseru. Z grillowanych warzyw może zostać przygotowana smaczna i aromatyczna sałatka do grilla.

Kiedy nie ma ogrodu

Jeżeli nie mamy możliwości zaprosić znajomych do ogródka z powodu warunków pogodowych bądź dlatego, że przebywamy w centrum, możemy równie apetycznie przyjąć znajomych w domu. Makaron ze szparagami (zapoznaj się z przepisem), zupa-krem, bądź własnej roboty pizza będą doskonałymi potrawami na późne zimowe przyjęcia. Jeśli wolimy nie serwować ciepłych i czasem pracochłonnych potraw możemy przygotować proste i szybkie przekąski. Znajomi na pewno będą zadowoleni z sałatek lub mini kanapek.


Każdy posiłek to idealna okazja aby pokazać zdolności kulinarne i spędzić chwilę w ulubionym towarzystwie przyjaciół. Przygotowując przyjęcie warto o tym pamiętać i też zachęcić innych do pomocy. Kilkuosobowe gotowanie to świetna zabawa dla osób w każdym wieku.

Tags: drinki, smak, pizza, posiłki