Poczuj swobodę lotu i przeżyj niespodziewaną, podniebną przygodę

Posted on 10/08/2016 1:35pm

Kluczowa idea latania jest taka, żeby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem jednogłośnie potwierdzają, że jest to niesamowite uczucie nieważkości i wolności.


fitness - obrazeczek
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com
samochód
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com
dieta
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Ludzka potrzeba szybowania w przestworzach jest dobrze znana już od czasów starożytnych. Krąży historia, że pierwsze paralotnie stworzyli alpiniści, którzy w ten sposób chcieli ułatwić sobie powroty po osiągnięciu zamierzonego celu. W tym czasie paralotnia przypominała jeszcze spadochron. Z tego właśnie powodu jej pierwotne zdolności do lotu były niezwykle ograniczone. Co więcej, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były również bardzo groźne dla życia. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla wszystkich, którzy chcieliby odważyć się na lot, stracić grunt pod nogami, poczuć wysokość oraz popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja nie jest zbytnio skomplikowana oraz nie wymaga właściwie żadnej fachowej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym pilotem tandemowym lub instruktorem. Wszystko jest dość proste, a szybkie wskazówki udzielone przed wystartowaniem zapewne okażą się wystarczające. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a "pasażer" będzie miał możliwość zrelaksować się i jedynie napawać się pięknymi widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz spróbować swoich własnych sił i możliwości dostępne są liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które umożliwiają zdobycie różnorodnych umiejętności, legalnej licencji oraz oczywiście doświadczenia niezbędnego do przygotowania się do samodzielnego lotu. Oprócz tego, lot paralotnią nie wymaga tak naprawdę żadnych konkretnych predyspozycji fizycznych. Organizując pierwszy raz swoją podniebną przygodę warto jednak być w dobrej kondycji zdrowotnej, pozostawić za sobą stresy i problemy, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem. Tu cała oferta: niezapomniany lot paralotnią.


Jak wszystko w życiu, także paralotniarstwo niesie za sobą pewne ryzyko. Jeżeli jednak podejdziemy do niego mądrze, odbędziemy adekwatny kurs przygotowawczy i bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszelkich istotnych zasad, wówczas sport ten będzie dla nas bezpieczny i zagwarantuje niezwykłe odprężenie i radość. Dla zainteresowanych: http://paralotnie.szczyrk.pl/o-szkole/.

Tags: szkolenia, kursy, lek