Najbardziej nowoczesne i mało inwazyjne sposoby leczenia wad wzroku

Posted on 07/09/2016 12:34pm

Wzrok to nadzwyczaj istotny zmysł. Dzięki niemu możemy się bez ograniczeń poruszać, czytać. Zaniedbana choroba oczu może w znacznym stopniu ograniczyć samodzielność.


płótno - zdrowie
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com


Początkowe symptomy to najczęściej gorsze, zamglone widzenie, znaki w druku się zamazują. Bezzwłocznie musimy się udać w takiej sytuacji do lekarza okulisty. Laserowa korekcja wzroku przywróci przyjemność widzenia. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, oraz kombinacje owych defektów koryguje wiązka lasera. Więcej szczegółów: korekcja wzroku za pomocą lasera.Istotą zabiegu laserowej korekty uszkodzeń wzroku jest dokładne wymodelowanie kształtu rogówki oka w ten sposób, by wpadające do oka promienie świetlne były koncentrowane na siatkówce i sporządzały wyraźny obraz.


Każdego roku powstają coraz to bardziej nowoczesne i mniej inwazyjne procedury leczenia. Ortokorekcja to niechirurgiczna procedura korekcji drobnej i średniej krótkowzroczności, oraz małego astygmatyzmu. Więcej informacji- metoda ortokorekcji Soczewki ortokeratologiczne to soczewki twarde gazoprzepuszczalne, które stosowane są wyłącznie w trakcie snu. W nocy, kiedy pacjent śpi, pod działaniem indywidualnie przystosowanej soczewki zachodzi kształtowanie rogówki tak, by podczas dnia nie były konieczne szkła. Soczewki ortokeratologiczne zdołają używać zarówno dzieci jak i dorośli. Soczewki ortokorekcyjne mają odwróconą geometrię, tworzącą się z kilku stref o rozmaitych krzywiznach. Skonstruowane są z tworzywa o wysokiej przepuszczalności, który umożliwia stosowną transmisję tlenu do rogówki.
Każdy kto poprawnie widzi nie zdaje sobie sprawy z tego jak dużo chorób dotyczy oczu. Drobne z pozoru problemy ze wzrokiem zdołają sygnalizować spore schorzenia oczu.

Tags: choroby, Objawy, konie