Jak zdrowo się odchudzać

Posted on 05/10/2012 2:13pm

Chudnąć można na wiele sposobów. Męczące głodówki, diety eliminujące węglowodany, wykluczające białka lub wykluczające zupełnie tłuszcz. suplementy diety, tabletki, spalacze tłuszczu, okręcanie brzucha folią spożywczą z algami.. Możemy tak wymieniać i wymieniać, wkoło odchudzania zbudowano wielki biznes. A sekret tak właściwie tkwi w zastanowieniu się nad tym co i jak jemy oraz oczywiście w ćwiczeniach.


Zdrowa, czyli jaka dieta?
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Dieta bez aktywności fizycznej nie pozwoli nam zyskać dużo, tak samo jak i ćwiczenia bez ograniczeń w jedzeniu nie pozwolą schudnąć. Naturalnie dietą możemy sobie wyregulować choćby przemianę materii, może mieć na nas dobry wpływ lecz nie będziemy zmniejszać wagi bez działania ruchem. Podobnie jest w drugą stronę. Aktywność fizyczna pozwoli nam trzymać formę, lecz bez diety raczej nie schudniemy - sprawdź tu.

By schudnąć raz na zawsze i bez ryzyka należy robić to z głową. Samo liczenie kalorii nie da nic. Można jeść co dzień ich 1200 lecz jeśli będą pochodziły z fast foodów i słodyczy to efekt będzie fatalny. Musimy przemyśleć to co i w jaki sposób przyswajamy. Pomyślmy nad tym czy jemy śniadanie. Wszędzie mówią, że to najistotniejszy posiłek dnia, ale trąbią dlatego, że to prawda. Zbilansowane śniadanie dostarczy nam energii, jednocześnie rozbudzi organizm do pracy i będziemy dobrze się czuć. A chudnąć się nie da gdy czujemy się źle. Gdy patrzymy w tabele kaloryczne pomyślmy co tak właściwie jest dla nas odpowiednie. przykładowo gdy idzie o chleb tostowy kalorie są jego głównym składnikiem. Nie ma właściwie żadnej wartości odżywczej, lepiej zamiast niego zjeść pieczywo z pełnego ziarna lub nawet zwykły pszenny chleb.

Powinniśmy myśleć o tym co jemy, by dostarczać organizmowi potrzebnych składników. Węglowodany, białka i tłuszcze są niezbędne, we właściwych proporcjach, więc nie same kalorie mają znaczenie. Tabela kalorii nie powinna być podstawą odchudzania.

Nie zapominajmy o ćwiczeniach - czytaj więcej. Nikt nie zmusza nas do katorżniczej pracy. Znajdźmy jakiś typ aktywności, który będzie dla nas odpowiedni. Dla jednego człowieka będzie to bieganie, dla kogoś innego nornic walking, dla jeszcze innej osoby wspinaczka lub pływanie, a może siłownia i zorganizowane ćwiczenia? Wybór jest ogromny, więc tłumaczenie „nie ma nic dla mnie” jest absolutnie bezpodstawne.

Kiedy zaczniemy funkcjonować według nowych zasad, pozbędziemy się złych nawyków żadna tabela kaloryczności potraw nie będzie nam potrzebna, bo będziemy mieć ją już w pamięci. potrzeba zaledwie miesiąca, żebyśmy zapamiętali ile i czego możemy jeść, by nasze ciało funkcjonowało jak najlepiej.

Tags: siłownia, chleb, tłuszcze, węglowodany, białka, suplementy, śniadanie, organizm, tłuszcz