Koń - niezwykłe, piękne zwierze, jakie doskonale sprawdza się podczas wszelakiej terapii

Posted on 22/02/2017 3:19pm

Obecnie, pomimo iż oferta związana jest z terapiami jest bardzo bogata, nieustannie pojawiają się nowatorskie idee. Stosunkowo nowe są ośrodki, w jakich przeprowadzana jest rehabilitacja z wykorzystaniem koni.


odbicie - hotel
Author: Jori Samonen
Source: http://www.flickr.com


Te cudne zwierzęta czasem umieją zdziałać więcej niż terapeuta.
Mimo wielkiego postępu medycyny w dalszym ciągu nad niektórymi zaburzeniami nie potrafimy do końca zapanować przy zastosowaniu leków. Okazuje się, że w niektórych wypadkach znacznie lepsze rezultaty może dać terapia wykorzystująca zwierzęta. O ile psy są w takim kontekście dość popularne, o tyle konie to całkiem świeża nowość. Jeśli rozchodzi się o zjawisko, jakim jest wspomniana wyżej hipoterapia Warszawa stała się najskuteczniejszym ośrodkiem tego rodzaju -całkiem przydatna strona, warto zajrzeć. Terapia z wykorzystaniem koni jest niezwykle ceniona w USA, czasami nie jest nawet postrzegana jako leczenie, lecz także profilaktyka różnorakich schorzeń. Hipoterapia wspaniale sprawdza się zwłaszcza w wypadku najmłodszych - konie to bardzo łagodne zwierzęta, o dużej cierpliwości, która jest tu na miejscu. Opłaca się dowiedzieć się o tym typie terapii jak najwięcej oraz sprawdzić, czy nie będzie ona dobra dla naszej pociechy.


Jeden z najbardziej cenionych ośrodków jakie zajmują się hipoterapią zlokalizowany jest w pobliżu niezwykle malowniczej miejscowości, jaką są Kanie Helenowskie -poznaj tutaj. To jednak nie jedyna zaleta - lokalizacja w pobliżu stolicy sprawia, iż dojazd jest znacznie ułatwiony, również baza noclegowa jest całkiem urozmaicona.


Wszystkie osoby zainteresowane hipoterapią z pewnością powinny odwiedzić tę miejscowość, by przekonać się, że również u nas terapia prowadzona z wykorzystaniem koni może być realizowana na tak światowym poziomie.

Tags: dzieci, konie, rezultaty