Dlaczego prowadzenie siłowni to ciekawy biznes, w który warto zainwestować?

Posted on 26/11/2013 1:34pm

Pracowanie na zwykłym etacie? To niewątpliwie nic fajnego - naturalnie w przypadku mojej osoby. Preferuję prowadzenie własnego interesu. Jest trudniej, ale kasa jest znacząco atrakcyjniejsza, a jeszcze oprócz tego nikt mi nie rozkazuje. Tak naprawdę należę do zdecydowanej mniejszości: przecież absolutna większość społeczeństwa preferuje zwykłą pracę na etacie. Myślę, iż akurat w moim przypadku to beznadziejne rozwiązanie, które szybko dałoby mi załamanie nerwowe. Nie przesadzam: w żadnym wypadku nie może być tak, że na nowo wrócę do ciepłej posadki. To nie dla mnie!

ćwiczenia na siłowni
Author: JBLM MWR
Source: http://www.flickr.com
I z tego powodu otworzyłem siłownię - relatywnie małe miejsce, w którym panie mają okazję poćwiczyć, bez konieczności spotykania się z mężczyznami. I to właśnie przede wszystkim to odróżnia moją siłownię. Faceci nie mają prawa wstępu. Sam jestem mężczyzną, trenerzy także - chociaż nie wszyscy, lecz już na starcie biznesu wiedziałem, że jeżeli chciałbym przebić się z własną ofertą do ludzi, nie mogę nawet starać się konkurować z dużymi sieciami siłowni, bo tak czy siak przegram walkę. Nie myślę, abym kiepsko rozumował - zresztą wyniki finansowe mówią same za siebie.

Chciałbym w takim razie zachęcić do tego by poszukując pomysłów na firmę, mimo wszystko nie zapominać, że to siłownia jest całkiem korzystnym rodzajem interesu. Choć przestrzegam - sam wyposażenie siłowni (topslim.pl/pol_m_SPRZET-SILOWY-158.html) to znaczące koszty. Czyli powiedzmy dotacja z Urzędu Pracy tak czy siak nie starczy. Jednakże umiejętnie zarządzana siłownia jest w stanie dać niezłe zyski. Początki prawie na pewno będą trudne, lecz później będzie zapewne tylko lepiej. Należy założyć optymistyczny scenariusz!

Sam od początku całkowicie wierzyłem w sukces - wiedziałem, że jeżeli będę miał kiepskie nastawienie mentalne, pewnie będzie mi o wiele gorzej szło w interesach. Lepszym rozwiązaniem jest to by być optymistą - choć nie jestem wariatem, więc zdaję sobie sprawę, że szczególnie w polskich realiach ciężko zachować dobry humor. Na przykład załatwianie wszelkich formalności urzędowych związanych z firmą to znaczny problem. Chociaż nie można narzekać zbytnio, jakby nie patrzeć w dalszym ciągu Polska jest chłonnym rynkiem. Przynajmniej z siłowniami tak jest. A więc nie obawiaj się założenia własnej siłowni, lecz rób to profesjonalnie. Zobacz: sprzęty do ćwiczeń od TopSlim

Tags: siłownia, pieniądze, biznes, czas, praca, firma, zyski, sukces, interes, możliwość