Czy warto brać udział w obozach jeździeckich?

Posted on 21/11/2016 9:08am

Konna jazda to sport wyjątkowy. Mamy bowiem tutaj bezpośredni kontakt z żywym stworzeniem, które przekazuje nam w jakiś sposób własne emocje. Musimy nauczyć się je należycie czytać, jeżeli pragniemy przyuczyć się jeździć konno profesjonalnie.
Nie można w pełni odgadnąć specyfiki jazdy konnej trenując raz w tygodniu. Niezbędne są zdecydowanie częstsze ćwiczenia. Znakomitą sposobnością do zaczęcia nauki konnej jazdy będą jeździeckie obozy. Wybrać mogą się na nie tak obeznani miłośnicy rumaków, którzy wyłącznie szlifują posiadane umiejętności, jak również osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z końmi. Grupy szkoleniowe aranżowane są bowiem w odniesieniu do posiadanych umiejętności. To co proponują ośrodki jeździeckie to nauka jazdy konnej cennik której możesz odnaleźć w sieci. Przeważnie obozy przewidują stosunkowo intensywny instruktaż jeździectwa (z reguły dwie godzinny na dzień). Nie mniej jednak konna jazda nie jest tu typową aktywnością. Nauczamy się skoków, a także pozyskujemy teoretyczną wiedzę na temat konnej jazdy. Zdobywamy wiedzę na temat pielęgnacji sprzętu do jazdy, a również sposobu postępowania z koniem. Większość obozów przewiduje też atrakcje dodatkowe - wspólne ogniska a także imprezy integracyjne dla poszczególnych uczestników szkoleń - zadaj pytanie.


specjalista
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com


Co należy przygotować na obóz jeździecki? Z całą pewnością nie ma konieczności, aby na obóz jeździecki przyjechać z prywatnym koniem. Nie mniej jednak jest to realne. Ośrodki jeździeckie nierzadko oferują tzw. pensjonat dla koni - http://www.patataj.com/.
My powinniśmy przede wszystkim wyposażyć się w wygodny strój jeździecki - obuwie, spodnie, koszulę. Przydać się nam może dodatkowo kask, który chronił nas będzie w czasie potencjalnego upadku.

Tags: sport, nauka, trening, jazda konna, internecie