Aktywne wykorzystanie wolnego czasu

Posted on 21/11/2016 2:27pm

Mamy coraz to mniej czasu dla siebie, a napięcie i zmęczenie zniechęcają nas do dodatkowej aktywności fizycznej.


Oczywistym jest że sport to zdrowie. Powinno się więc rozbudzić silną wewnętrzną motywację, która pozwoli na trwałe zespolić się ze sportem i długo cieszyć się wigorem i dobrą sylwetką.
Biorąc pod uwagę jak pożądane dla naszego zdrowia umysłowego i fizycznego jest aktywne czynne uprawianie sportu, warto odnaleźć ciekawą, odpowiednio dobraną i przystosowaną do możliwości, potrzeb, również stanu zdrowia aktywność, czy dyscyplinę.


Badania udowadniają, iż regularna aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko rozwoju choroby nowotworowej i usprawnia działanie systemu immunologicznego, zapobiegając zakażeniom bakteryjnym i wirusowym. Najbardziej popularną i nadzwyczaj przystępną formą aktywności fizycznej są spacery - poza-domem.pl.


Wysiłek fizyczny gra nadrzędną rolę zarówno w utrzymaniu, jak i regulacji masy ciała. Sport na świeżym powietrzu zaspokaja u najmłodszych niedosyt ruchu, dotlenia je i hartuje. Jest także wstępem do regularnej aktywności fizycznej. W czasie spacerów także rodzice mają okazję do aktywności fizycznej i zaczerpnięcia świeżego powietrza po pełnym dniu spędzonym w pracy. Bieganie przydaje siły na cały dzień, jest efektywnym podejściem na pozbycie się tkanki tłuszczowej, wzmacnia kości i mięśnie, odmładza system - obejrzyj.


fotos - miasto
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Pływanie to sport, jaki zmusza każde mięśnie własnego ciała do pracy.
Sprężyste spacerowanie z kijkami zezwala zdobywać tężyznę, oraz kształtować poszczególne grupy mięśni. Ćwiczeniom poddawane są jednocześnie nogi, biodra, jak i cała górna część ciała.

Tags: gry, pracy, dzień